fr fr fr en us es es pt br de de Asia Asia EU EU

Solar Pyramid project in India

Піраміда колекціонує тепло в підземелля

http://www.proelectro.info/content/detail/4027
06.11.2008р. |

Велика чотиригранна піраміда, яка виблискує чорними дзеркальними поверхнями із незрозумілим візерунком, здалеку схожа на екстравагантний офісний будинок або торговий центр. Однак так виглядатиме електростанція нового типу, що зараз споруджується в Індії.

Проект «Сонячна піраміда» розробник – сінгапурська компанія MSC Power – назвала «Сонячною електростанцію MSC». Піраміди можуть бути різних розмірів (скажімо, 10-мегаватна повинна бути заввишки 45 метрів) з кутом нахилу стін (30-60 градусів), залежно від широти розташування станції і, відповідно, висоти Сонця над горизонтом опівдні.

.
Randibo, un projet Margotweb
.
Зовнішня стіна піраміди – прозорий полімер з високим коефіцієнтом пропускання проміння (90%). Потім є повітряний проміжок, під ним можна побачити змієподібні трубки, а далі – металеву поверхню (сталь або алюміній) з чорним покриттям для вбирання сонячного проміння (коефіцієнт поглинання – 90%). Принцип роботи електростанції простий: удень повітря в піраміді нагрівається і виходить через отвір нагорі. Холодне повітря засмоктується граней. Внаслідок різниці густини гарячого повітря всередині піраміди і більш прохолодного – на вулиці створюється тяга, як у печі. Потік повітря обертає турбіну з електрогенератором.

Крім вироблення електрики, за допомогою сінгапурської піраміди можна також опріснювати воду. Також передбачена система нагромадження запасів теплової енергії на ніч. Під пірамідою розташовано басейн із водою, який не менше, ніж внутрішній об’єм піраміди.

Solar Chimneys, Vortex, Energy Towers
Margotweb