fr fr fr en us es es pt br de de Asia Asia EU EU

Kunstlikult tekitatud keeristormi potentsiaalist energiaallikana

Ühe võimsa orkaani energiahulk on samas suurusjärgus terve inimkonna poolt aasta jooksul tarbitava energiaga, kui seda oleks vaid võimalik kasutusele võtta.
Kanada insener Louis Michaud usub, et tema loodud õhupööristurbiini meetod võimaldab suletud ruumis keeristormi esile kutsuda ja vabanevat energiat elektri tootmiseks kasutada.
http://www.authorstream.com/Presentation/Davidson-28934-Alternatiivsed-energiallikad-P-ikeseenergia-Fotogalvaanilise-ehk-fotoelektrilise-efekti-ikesepanee-as-Entertainment-ppt-powerpoint/
Slaidid 17 - 20

Tema leiutis on õieti „päikesekamina“ põhimõtte edasiarendus. Päikesekamina keskmes on kõrge, kitsas korsten, seda ümbritseb hiiglaslik klaasist „kasvuhoone“, millest päikesekiirte mõjul soojeneva õhu ainuke väljapääsutee on korstna kaudu, kus asub siis turbiin.
Louis Michaud Atmospheric Vortex Engine (AVE) illustration http://vortexengine.ca/about.shtml
Louis Michaud Atmospheric Vortex Engine (AVE) illustration http://vortexengine.ca/about.shtml
Meetodit katsetati edukalt juba 1980.-ndatel aastatel Hispaanias, ent selle puuduseks on energiatootluse võrdeline seos korstna kõrgusega (Austraalias on kavandamisel ühe kilomeetri kõrgune selline elektrijaam).

Michaud' kavandatud süsteemi keskmes oleks korstna asemel pöörlev õhuvool.
See tekitataks 200 meetrise läbimõõduga 100 meetri kõrguses pealt lahtises silindrikujulises ruumis, mille alaosas asetsevate avade kaudu siseneb ümbritsevast kasvuhoonest kuum õhk.
Pööristormi käivitamiseks suunatakse ruumi keskmesse kuuma auru joad, hiljem piisab pöörise töös hoidmiseks „kasvuhoone“ kaudu lisanduvast kuumast õhust (samamoodi toimivad ka looduslikud pööristormid, tõmmates alumisest otsast sisse sooja õhku ja vabastades kilomeetrite kõrgusel külma õhu ja kondenseerunud niiskuse.
Michaud usub, et kirjeldatud elektrijaama võimsuseks võiks olla 20 megavatti.

Solar Chimneys, Vortex, Energy Towers
Margotweb